آیین افتتاحیه جشنواره بیست و نهم بازگشت

*سهرابی: نوآوری‌های جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در آینده تکمیل می‌شوند / رحیمیان: مهربانی، محور کار جشنواره بیست و نهم است* 

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه جشنواره، آئین افتتاح بیست و نهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران، عصر امروز یکشنبه ۶ شهریور ماه با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، محمد خراسانی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و جمعی از  هنرمندان و هنرجویان، در اردوگاه شهید باهنر کلکچال برگزار شد.

در این مراسم که پس از ادای دین به مقام شامخ شهدا و حضور بر سر مزار شهدای گمنام اردوگاه شهید باهنر آغاز شد، محمدمهدی رحیمیان دبیر هنری جشنواره گفت: شاید قدرتمند‌ترین انگیزه‌ای که مرا بر آن داشت تا دعوت آقایان سهرابی و سیاهکارزاده را برای دبیری این جشنواره لبیک بگویم، این بود که بنا داشتیم محور کار را بر ایجاد عطوفت و مهربانی بین گروهی از هنرمندان جوان و آینده‌دار فرهنگ و هنر ایران قرار دهیم. 

محمد خراسانی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در سخنانی گفت: تفاوت این جشنواره با دیگر جشنواره‌ها این است که بیش از اینکه یک جشنواره باشد، یک رویداد و فرصتی برای تلاش کردن است. 

عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی نیز ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی، گفت: اگر ما در حوزه‌های مختلف عرصه فرهنگ و هنر، قدر جوانان را بدانیم، می‌توانیم کادرسازی خوبی در این عرصه انجام دهیم. کما اینکه رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه گام دوم، برنامه چهل ساله دوم انقلاب را به دست جوانان می‌سپارند. 

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنانی بیان کرد: برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران وظیفه ما و حضور اساتید و هنرمندان در این جشنواره مزید افتخارمان است. ما به خاطر شما هنرجویان عزیز، ناز اساتید را کشیدیم و از تک تک بزرگوارانی که برای حضور در این جشنواره قبول زحمت کردند، تشکر می‌کنم.

در پایان این مراسم، پنل تخصصی با موضوع تبیین رویکرد جدید بیست و نهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران توسط محمد مهدی رحیمیان دبیر هنری و نگار نادری‌پور داور و استاد رشته مجسمه‌سازی جشنواره بیست و نهم برگزار شد. 

تاریخ خبر:  1401/06/06